Po co nam narożnik, czyli jak wybrać odpowiedni mebel do swojego salonu?
Czerwiec 14, 2018
Powystawowe podzespoły komputerowe, czyli tanie części dla graczy!
Czerwiec 18, 2018

Kiedy temperatura spada, a na dworze robi się szaro i ponuro, najczęściej odkładamy w kąt jednoślady i chętniej przesiadamy się na zmechanizowane środki transportu. Oczekujemy niecierpliwie na powtórne przyjście wiosny, a po niej lata. Wtedy możemy z powrotem wyciągnąć swoje rowery. Ale ich widok nierzadko może zniechęcać do wyjazdu nawet na niewymagającą wycieczkę. Zaschnięte błoto, konieczna wymiana pancerzy, a do tego wszystkiego – zepsute hamulce, o których naprawie zapomnieliśmy w poprzednim sezonie. Aby oszczędzić sobie tego widoku i zszarganych nerwów, przygotuj i zabezpiecz swój rower jeszcze przed odesłaniem go na sen zimowy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed odłożeniem roweru po zakończonym sezonie.

Błoto

Nigdy nie odkładaj czyszczenia roweru na przyjście wiosny. Może wydawać się to mało istotne, jednak zaschnięte błoto ma duży wpływ na żywotność Twojego roweru. Jeśli nie będziesz o niego wystarczająco dbał i czyścił go na bieżąco, pewnego dnia może się okazać, że na ramie i innych elementach pojawi się rdza. Staraj się myć rower tak często, jak to możliwe, a już na pewno unikaj odkładania tej czynności na czas kilku miesięcy.

Kontrola techniczna

Być może podczas codziennej jazdy przebiłeś oponę albo zauważyłeś, że coś jest nie tak z hamulcami. To awarie, które można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Jednak wielu usterek nie jesteśmy w stanie rozpoznać od razu. Po sezonie warto zabrać swój rower do serwisu, w którym fachowcy będą mogli ocenić między innymi stan hamulców czy amortyzatorów. Nie odkładaj tego do następnego sezonu. Od tego może zależeć Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Zapraszamy: https://skiracecenter.pl/content/7-seriws-rowerowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *