Modne tapety do sypialni na sezon jesienno-zimowy
19 września, 2018
Instagram
Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie?
9 października, 2018
Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne

Nowoczesność nie jest łaskawa dla naszych kręgosłupów. Coraz częściej pracujemy przez wiele godzin w jednej pozycji. Często okazuje się, że ani wysokość biurka czy krzesła nie jest odpowiednio dostosowana na naszych potrzeb, ani sami nie kontrolujemy we właściwy sposób swojej postawy podczas siedzenia. Wszystkie te elementy wpływają bardzo negatywnie na stan kręgosłupa. Aby temu zaradzić, należy zapewnić plecom odpowiednie oparcie podczas odpoczynku. Temu właśnie mają służyć profesjonalne poduszki ortopedyczne.

Stosowanie specjalistycznej poduszki niesie za sobą masę korzyści. Nie tylko pomaga doraźnie, kiedy już pojawią nieprzyjemne dolegliwości, ale może skutecznie zapobiegać wielu chorobom w przyszłości. Poduszki anatomiczne są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają maksymalnie optymalne podparcie dla kręgów szyjnych i skutecznie ich odciążenie. Pozwalają mięśniom szyi i karku na rozluźnienie oraz zmniejszenie napięcie, korygują w ten sposób położenie barków i całego kręgosłupa. Optymalne ułożenie ciała podczas snu ma niebagatelny wpływa na samopoczucie w ciągu całego dnia oraz na sprawność fizyczną. Jeśli plecy nie będą napięte podczas odpoczynku, rano obudzimy się zdecydowanie lepiej zregenerowania i gotowi do działania.

Poduszka ortopedyczna świetnie sprawdzi się jako sposób na ból i dyskomfort przy takich schorzeniach jak: dyskopatia odcinka szyjnego kręgosłupa czy zespół bólów kręgosłupa. Warto jednak pamiętać, że poduszki anatomiczne mogą skutecznie pomóc również w walce z bólami migrenowymi lub nawet w kłopotach z bezsennością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *