Artykuły i akcesoria biurowe – urządzenia elektroniczne
5 listopada, 2018
Klimatyczne kawiarnie w Krakowie do pracy z laptopem
20 listopada, 2018
witaminy i minerały

Minerały i witaminy jako źródło zdrowia

Codzienny sposób żywienia (dieta) powinien być tak dobrany, by zaspokajać całe zapotrzebowanie naszego organizmu na makro i mikroskładniki, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza dieta jest uboga w te składniki, należy ją jak najszybciej uzupełnić np. poprzez stosowanie odpowiednich suplementów diety (np. preparaty mineralne calivita).

Minerały bardzo często współpracują z witaminami, ponieważ tylko dzięki nim dochodzi do prawidłowego ich wchłaniania. Niestety często też zdarza się, że dieta nie jest w pełni zbilansowana, przez co brakuje w niej odpowiedniej dawki takich substancji jak wapń, chrom czy magnez.

Witaminy i minerały odgrywają kluczową rolę w naszym organizmie. Ich działanie upatruje się w opóźnianiu procesów starzenia, eliminacji toksyn z organizmu, a do tego wpływają na dobre samopoczucie, odpowiadają też za kondycję umysłu i dbają o naszą odporność. Pewne grupy minerałów wpływają także na prawidłowe działanie naszych kości (minerały dla kości), stawów i narządów wewnętrznych.

Niedobory minerałów i witamin są przyczyną wielu schorzeń, a w niektórych przypadkach mogą także powodować występowanie przewlekłych chorób, których leczenie wymaga bardzo długiej rekonwalescencji. Nawet najmniejsze braki witamin i minerałów należy od razu uzupełniać (np. poprzez stosowanie odpowiednich suplementów diety). Warto więc codziennie sięgać np. po preparaty mineralne calivita.

W sklepie NajlepszeSuplementy24 znajdziesz witaminy i minerały Calivita: https://najlepszesuplementy24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *