Nowoczesne i szydełkowe – niebanalne obrusy do różnych wnętrz
14 marca, 2019
Zanim zaczniesz notować
21 marca, 2019

Przybycie dziecka na świat to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary. Opieka nad nowo narodzonym dzieckiem wymaga jednak dużo cierpliwości, a przede wszystkim temu zajęciu poświęca się na prawdę dużo czasu. Wkładki laktacyjne przydają się najbardziej podczas pierwszych tygodni karmienia dziecka. Właśnie wtedy laktacja jest najbardziej niestabilna.

Rodzaje wkładek laktacyjnych

Wielorazowe wkładki laktacyjne, to niesamowity komfort dla świeżo upieczonej mamy. Ich główną zaletą jest fakt, iż pozwalają uniknąć krępujących plam na ubraniu. Wkładki powinny być dość grube, aby nie przeciekały, aczkolwiek powinny być również miękkie, aby nie przeszkadzały kobiecie i nadal czuła się komfortowo. W sklepach znaleźć można różne rodzaje wkładek laktacyjnych, na przykład dostępne są jednorazowe lub wielorazowe, cienkie lub grube, oddychające, chłodzące. Można wybrać nawet kolor takiej wkładki laktacyjnej. Wyciekanie mleka z piersi może odbywać się na końcówce ciąży i na początku karmienia dziecka. Kobieta wtedy odczuwa duży dyskomfort. Po kilku tygodniach, kiedy laktacja się ustabilizuje, wkładki nie będą już potrzebne, jednak do tego czasu warto z nich korzystać.

Wkładki laktacyjne wielorazowe wkłada się do biustonosza. Najczęściej takie wielorazowe wkładki wykonane są z najlepszej jakości bawełny i można je brać, w razie zabrudzenia. Przede wszystkim muszą być bardzo dobrze płukane, ponieważ kobieta w tym czasie ma bardzo delikatne piersi. Istnieją także wkładki, które nie wchłoną mleka, a będą je zbierać. Dzięki temu pokarm nie zmarnuje się i można go podać dziecku, które teraz najbardziej potrzebuje witamin dostarczonych od matki. Podrażnienie sutków to problem wielu kobiet, aby poczuć się bardziej komfortowo należy zakupić wkładki laktacyjne chłodzące. W ten sposób kobieta poczuje się bardziej wygodnie.

Asortyment sprawdzisz na https://pupus.pl/pol_m_DLA-MAMY_Wkladki-laktacyjne-370.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *