Dieta sokowa – zasady, efekty, przeciwwskazania
15 lipca, 2019
Ochrona lakieru Kraków – zabezpieczenia przed zarysowaniem
13 września, 2019

Zabawki i akcesoria odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju małego dziecka. Poprzez zabawę maluch rozwija wiele ważnych narządów jak wzrok i słuch, a także nabywa nowe umiejętności, między innymi odruch chwytania, wstawanie czy pełzanie. 

Chodziki dziecięce znane są od bardzo dawna. Wiele osób inwestuje w tego typu produkty aby malec szybciej nauczył się wstawać i chodzić. Jest to doskonały pomysł na prezent z okazji chrztu czy też pierwszych urodzin dziecka. 

Chodziki dla dzieci i ich rodzaje

W sklepach z akcesoriami dla dzieci i w marketach dostępne są różne wersje chodzików i pchaczy. 

Chodziki dla dziewczynek występują w wielu różnych kolorach, na przykład różu, seledynu oraz czerwieni. Ozdobione są one najczęściej bajkowymi postaciami, na przykład misiami czy księżniczkami. 

Z kolei chodzik dla chłopca swoim wyglądem często przypomina wyścigówkę, samolot, pociąg a nawet czołg. 

Chodziki wyposażone są najczęściej w dodatkowe akcesoria, na przykład guziki które wydają dźwięki, plastikowe słuchawki, sortery oraz książeczki. Dzięki temu maluch chętnie bawi się w chodziku przez dłuższą chwilę. 

Chodziki dla dzieci – uwagi przed zakupem

Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty nie dla każdego dziecka są całkowicie bezpieczne. Nie powinny w nich przebywać dzieci mające problem z nóżkami oraz bioderkami gdyż chodzik bardzo obciąża dolną partię ciała dziecka. Przed zakupem chodzika najlepiej skonsultować się z pediatrą dziecka bądź z ortopedą. 

Warto mieć również na uwadze fakt, iż za długie przebywanie w chodziku może negatywnie wpłynąć na postawę dziecka. Doskonale gdy malec przebywa w nim zaledwie kilkadziesiąt minut dziennie. 

Cena chodzika w zależności od wybranego modelu i dodatkowych akcesoriów wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. 

Tańsze modele znaleźć można w wielu sklepach internetowych a także na aukcjach i na portalach społecznościowych.

Warto zainwestować w produkt pochodzący od znanego i renomowanego producenta gdyż daje to gwarancję bezpieczeństwa i trwałości. 

Przed pierwszym użyciem chodzik należy odpowiednio przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem detergentu bezpiecznego dla małych dzieci.

Jest to bardzo ważne, gdyż kilkumiesięczne dzieci wszystkie zabawki notorycznie wkładają do buźki. Materiałowe pokrowce można wyprać w pralce.

Najlepszą ofertę możesz znaleźć na https://marcys-zabawki.pl/pol_m_Kategorie_Chodziki-dla-dzieci-183.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *