Biologia na czasie, czyli jak wzbudzić zainteresowanie uczniów

10 czerwca 2022

biologia na czasie 1 zakres podstawowy (kup już dziś, szybka wysyłka!)” to książka napisana prze Annę Helmin i Jolantę Holeczek. Jest to wiedza podana w łatwy i przyjemny sposób. Książka poszerza wiedzę uczniów szkół ponadpodstawowych, a ćwiczenia w niej zawarte sprawiają, że łatwiej zapamiętać poruszone kwestie. Wiedzę zdobytą z tej książki można poszerzyć o tę zawartą w książce ‘Biologia na czasie 1 zakres rozszerzony”.

Czego nauczymy się z podręcznika?

Książka “Biologia na czasie 1 zakres podstawowy” to dawka wiedzy uzupełniającej podstawowe informacje z zakresu biologii. Podręcznik jest dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, czyli liceum i technikum. Z podręcznika można się uczyć na różne sposoby. Wiedza jest podawana w małych ilościach, dzięki czemu jest łatwiej zapamiętywana. W książce znajduje się kilka istotnych działów. Ich tytuły to choćby “To było w szkole podstawowej”, który odnosi się do wiedzy zdobytej we wcześniejszych latach nauki oraz “Jest na to sposób”, czyli dział, który pokazuje jak się zabrać do danej kwestii. Do tego w książce znajdują się samouczki takie jak: “Krok po kroku”, “Obserwacja’ oraz “Doświadczenia”, dzięki którym uczeń zrozumie to, czego się nauczył w praktyce. Każdy temat to ilość treści odpowiadająca jednej godzinie lekcyjnej, dzięki czemu podstawa programowa może zostać zrealizowana. Dzięki wstawce “Zwróć uwagę na…” uczeń łatwiej zapamięta to, co najważniejsze w danym temacie. Książka nawiązuje do życia codziennego, pokazuje czytelne infografiki, które pomagają uczniom zobrazować procesy biologiczne zachodzące w organizmie człowieka, a powtórzenia i doświadczenia sprawią, że łatwiej będzie utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności.

Jak wzbudzić zainteresowanie tematyką biologii?

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają nauce z podręczników. Uczniowie mogą uczyć się nowych rzeczy z internetu, często są rozproszeni różnymi social mediami, których jest pełno i szybciej zwracają uwagę. Książka “Biologia na czasie 1 zakres podstawowy” w łatwy i przystępny sposób pokazuje uczniom, że biologia da się lubić i że dzięki książkom też wciąż można się czegoś dowiedzieć.

#biologia na czasie 1 zakres podstawowy